Nominatie Tuinbouw Ondernemersprijs

Nominatie Tuinbouw Ondernemersprijs
Karin van der Eijk
Karin van der Eijk

Wij zijn genomineerd voor de Tuinbouw Ondernemersprijs!

Wij zijn trots om genomineerd te zijn voor de Tuinbouw Ondernemersprijs 2024 https://www.tuinbouwondernemersprijs.nl/. Deze nominatie is een kroon op ons 75-jarig jubileum. We zijn ontzettend trots op ons team. Voorzitter Michiel F. van Ginkel verraste Roobeek Group uit Arcen, Stolk Brothers uit Bergschenhoek, Iribov uit Heerhugowaard en VDE plant uit Woubrugge met een persoonlijk bezoek.

De Stichting Tuinbouw Ondernemersprijs reikt deze onafhankelijke prijs uit. Met de Tuinbouw Ondernemersprijs heeft de stichting verschillende doelen, waaronder:

- Ondernemerschap dat goed en innovatief is in de schijnwerpers zetten.
- Positieve ontwikkelingen binnen de tuinbouwsector benadrukken.
- Ondernemers en hun bedrijven belonen voor uitstekende prestaties.
- Ondernemers aanmoedigen om vernieuwend te zijn.
“We hebben de afgelopen jaren veel gedaan op het gebied van innovatie, nieuwe producten en verduurzamen. We zijn ontzettend trots op ons team, daarom is deze nominatie echt een kroon op ons 75-jarig jubileum.” Aldus Hein, Karin en Edwin.

VDE plant directieDit is echt een fantastische erkenning voor iedereen binnen VDE plant en voor alle bedrijven waar we mee samenwerken! VDE plant is voorgedragen door Royal Flora Holland en Greenport Aalsmeer.
Zie hier de video en hoe wij door de jury overvallen werden  Tuinbouw Ondernemersprijs 2024Juryoordeel: VDE Plant scoort op creativiteit, innovatie en positionering.

Nu is het de beurt aan de jury! Via bedrijfsbezoeken en interviews bepalen zij de uiteindelijke winnaar van de Tuinbouw Ondernemersprijs 2024. Op woensdag 6 maart maken zij tijdens een feestelijk evenement in Greenport Aalsmeer bekend wie zich de winnaars van 2024 mogen noemen. Spannend!

Juryoordeel over VDE Plant: “VDE plant is een familiebedrijf en actief sinds 1948. U teelt op milieuvriendelijke wijze tropische en luchtzuiverende planten. De jury vindt dat u goed scoort op creativiteit, innovatie en positionering. Ook heeft u duurzaamheid hoog in het vaandel, u zet steeds kleine, maar zeer haalbare stappen en dat is lovenswaardig. Ook zet u zich in / bent u zichtbaar in de sector.”

VDE plant directie


Waarom zijn wij zo blij met deze nominatie? 

Ongeveer 10 jaar terug zaten we midden in de crisis van de glastuinbouw, net als vele anderen. Ons bedrijf had net een gigantisch geïnvesteerd om voorbereid te zijn op een duurzame toekomst. We breidden ons kassencomplex uit, voerden automatisering door en kochten een wkk om de vrijkomende warmte bij stroomopwekking te gebruiken in de kassen. Toen kwam de financiële crisis wereldwijd.

Het vertrouwen van onze medewerkers, leveranciers en de (Rabo)bank zorgde voor een enorme boost aan ondernemingsgeest, waardoor we er ons doorheen sloegen. De kassen, de automatisering en het teeltproces waren up to date door de investeringen die we gedaan hadden waardoor wij kansen zagen.

We richtte ons op productontwikkeling en innovatie, met nieuwe plantensoorten in ons assortiment. We ontwikkelden ook een nieuw onderdeel binnen ons bedrijf: Hydroponie.

Samen met onze medewerkers en een financieel adviseur brachten we het schip weer op koers en zijn vol gas vooruit gegaan.Ondanks de corona crisis konden we weer investeren in nieuwe schermdoeken, een e-boiler, 2 e condensor op de wkk, ontvochtigers en vervingen we een groot deel van het kasdek. Al deze investeringen zorgen ervoor dat we steeds minder energie verbruiken.

VDE plant directie

Uitdagingen

Vandaag de dag staan we voor nieuwe uitdagingen. De energietransitie en verduurzaming, (https://www.intenz.me/blog/duurzaamheid) met daarnaast vraagstukken zoals levensvatbaarheid op korte termijn en de strategie en continuïteit voor de lange termijn in een sterk veranderende omgeving.

Zaken waar we in mee moeten, maar ook actief aan willen bijdragen. De kostprijsstijging die voortvloeit uit de duurzaamheidstransitie is onze grootste uitdaging. Door als glastuinbouw flexibel in te spelen op de mogelijkheden van de energiemarkt, zijn we een belangrijke speler in de nationale energietransitie.

Een gezonde, duurzame en innovatieve tuinbouwsector blijft ook in de toekomst essentieel voor de Nederlandse economie. Vernieuwing is gericht op produceren met respect voor de aarde, het minimaliseren van grondstofgebruik en aandacht voor mens en milieu.

Kortom, de tuinbouwsector is een hele innovatieve sector. De Tuinbouw Ondernemersprijs maakt de professionaliteit van onze sector zichtbaar.

Foto's zijn gemaakt voor de Tuinbouw Ondernemersprijs door Fotostudio Vlekke.

Gerelateerde verzorgingstips

 • Vergroening Antoni van Leeuwenhoek

  Vergroening Antoni van Leeuwenhoek

  Fase 1 van de vergroening van het Antoni van Leeuwenhoek is een feit. Met de sponsoren hebben we het resultaat bekeken. Voor fase 2 zijn we op zoek naar sponsoren!
 • Groenfluencers: groene Instagram accounts - intenz

  Groenfluencers: groene Instagram accounts

  Groenfluencers zijn echte planten liefhebbers. Zij geven inspiratie, laten prachtige afbeeldingen zien en geven de beste planten tips.

 • De kracht van planten | Groen & Zorg - intenz

  De kracht van planten | Groen & Zorg

  Groen is meer dan mooi. De Ronald Moerings Foundation en Royal Lemkes slaan de handen ineen om een  groene oase te creëren in het Antoni van Leeuwenhoek ziekenhuis.
 • Directie VDE plant

  Exclusieve planten? Welkom bij Intenz!

  Bij Intenz omarmen we de natuur, dit komt samen met de warmte van een familie. Stap binnen in onze wereld: Intenz, ons merk met exclusieve planten voor een modern leven.